Viljandimaa

Muusikapäeva sündmused Viljandimaal

Lisakirjelduse avamiseks kliki noolel.

14.00 Ramsi Vaba Aja Keskus

Eakate päeva tähistamine

Esinevad Ramsi lasteaia laulu-ja tantsulapsed ja Mait Maltis

Rahvusvahelisel muusikapäeval tähistame eakate päeva Ramsi Vaba Aja Keskuses.
Rahvusvahelisest muusikapäevast on oodatud osa saama kõik huvilised.
Tellitud buss stardib kell 13.00 Pärsti raamatukogu eest, liikudes edasi Puiatu raamatukogu, Päri bussipeatus, Paistu rahvamaja juurest Loodi ja Rahetsema kaudu Ramsi Vaba Aja Keskuse ette parklasse.
Buss viib soovijad ka peale pidu tagasi.

Rahvusvahelist muusikapäeva aitavad sisustada Ramsi lasteaia laulu-ja tantsulapsed ning poemeeleolu loob legendaarne Mait Maltis.

Eelregistreerimise kaudu saate broneerida oma seltskonnale laua ja anda teada transpordivajadusest.
Eelregistreerimine kuni 26. septembrini telefonil 53023135 või eakate klubide juhendajate kaudu.

Kaetud suupiste ja kohvilaud. Lauale võib igaüks meelepärase kaasa võtta.

Info: gertu.viiask@viljandivald.ee

Piletid hinnaga 8€ saadaval Fientas ja kohapeal.

Korraldaja ja toimumispaik: Ramsi Vaba Aja Keskus 

17.00 Viljandi Centrum

Viljandi Muusikakooli Orkestrite Pidu Centrumis

Esinevad Viljandi Noorte Sümfooniaorkester ja Viljandi Muusikakooli Puhkpilliorkestrid.

Viljandi Noorte Sümfooniaorkester (VNSO) on Viljandi Muusikakoolis tegutsev kollektiiv, mille tegemistest võtavad osa vanema astme õpilased, vilistlased ning mitmed õpetajad.

VNSO’l on tähtis roll Viljandi linna üritustel esinemisel. Oluliste sündmustena võib välja tuua Eesti Vabariigi aastapäevad (nt 2023. a Ugala teatris). Samuti osaleb kollektiiv ka muusikakooli enda traditsioonilistel sündmustel, näiteks iga- aastane jõulukontsert. Esinetud on ka mitmetel suursündmustel, nt 2016. a esineti Tallinna Vanalinna Hansapäevadel ja 2019. a Viljandi Pärimusmuusika festivali avakontserdil.

Viljandi Muusikakooli Puhkpilliorkester astub üles aastas päris mitmetel sündmustel: muusikakooli kontsertidel, ühiskontsertidel teiste orkestritega Eestist ja välismaalt, konkurssidel, Viljandi linna korraldatud sündmustel jne.

Viljandi Muusikakooli Puhkpilliorkester on pälvinud mitmeid auhinnalisi kohti erinevatel konkurssidel. Eelmisel aastal saavutas vanema astme puhkpilliorkester Helmut Orusaare nimelisel noorteorkestrite konkursil Grand Prix’ ning noorema astme puhkpilliorkester sai hõbediplomi. Kahel korral on pälvinud orkester Eesti Kooriühingult tiitli ,,aasta puhkpilliorkester”.

Kontsert on tasuta.

Kontserdipaik Viljandi Centrum (Tallinna 24, Viljandi).

Korraldaja Viljandi muusikakool.

18.00 Suure-Jaani kirik

Organist Kristel Aer 

Kristel Aer on eesti muusikamaastikul aktiivselt tegutsev organist ja orelipedagoog. Lisaks esinemistele Eesti kirikutes, on kontserdireisid viinud teda Lätti, Taani, Soome, Rootsi, Saksamaale, Poola, Tšehhi ja Venemaale. Ta on osalenud Tallinna rahvusvahelisel orelifestivalil, EMTA ja Klassikaraadio sarjas "Orelitund" ning teinud koostööd erinevate kooride, orkestrite ja mitmete Eesti tunnustatud interpreetidega, sh Sigrid Kuulmann-Martin, Arete Kerge, Ene Nael ja Peeter Sarapuu. Kristel Aer on regulaarne esineja ka erinevates suvistes kontserdisarjades, nt Tallinna Toomkiriku suvekontserdid, "Helisevad Saaremaa Orelid" ja Pärnu rahvusvaheline orelifestival. Tema orelimängu võib kuulda neljal CD-plaadil, kus ta mängib Juuru, Kadrina, Hageri ning Tallinna Metodisti kiriku orelitel.

Kristel Aer on lõpetanud aastal 1992 Tallinna Riikliku Konservatooriumi koorijuhtimiserialal Kuno Arengu klassis, õppides samas ka orelit Hugo Lepnurme ja Ines Maidre juhendamisel. Aastatel 1992–1999 jätkas Aer Helsingi Sibeliuse Akadeemias oreliõpinguid prof Markku Heikinheimo juures ning klavessiiniõpinguid prof Anssi Mattila käe all. Lisaks on Aer täiendanud end Kopenhaageni Kuninglikus Konservatooriumis Hans Fagiuse juhendamisel ning osalenud Luigi Fernando Tagliavini, Ludger Lohmanni, Jon Laukviki ja David Sangeri meistrikursustel.

Kristel Aer on töötanud noorteansambli "Kurekell" abidirigendina ning juhatanud segakoori "Helsinkin Laulu" (1993–1995), millega võideti 1995. aastal rahvusvahelisel võistlusel Tšehhis III koht. Aastatel 1997–2000 ja aastast 2003 töötab Aer oreliõppejõuna Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis, kus on koostanud ka oreli eriala õppeprogrammi. Aastast 2001 töötab Aer ka oreliõpetajana EELK Usuteaduse Instituudis, kus on samuti osalenud kirikumuusika osakonna õppekava koostamisel. Kristel Aer on Eesti Orelisõprade Ühingu liige (1999) ja kuulub Hugo Lepnurme Muusikaühingu juhatusse, lisaks on ta olnud ka Juuru, Kadrina, Hageri, Tartu Pauluse ja Saaremaa Kihelkonna orelite ehitamise ning restaureerimise sihtasutuste juhatuse liige. Alates 2007. aastast korraldab ta kontserdisarja "Juuru Orelisuvi".

Kristel Aer on olnud üks Peeter Süda kogutud oreliteoste redigeerijaid ja kirjutanud väljaandele ka eessõna (2004). Lisaks on ta avaldanud orelialaseid artikleid ajalehes Eesti Kirik ning ajakirjas Muusika.

Kontsert on tasuta.

Kontserdipaik: Suure-Jaani kirik (Järve 4, 71503 Suure-Jaani)

Korraldaja SA Eesti Interpreetide Kontserdid